Vienaakio Džiungarijos žiurkėno Čiako istorija
586
post-template-default,single,single-post,postid-586,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Vienaakio Džiungarijos žiurkėno Čiako istorija

Vienaakio Džiungarijos žiurkėno Čiako istorija

Vidutinė Džiungarijos žiurkėno gyvenimo trukmė nėra ilga – apie pusantrų metų, tačiau Čiakas savo istorija ir charakteriu parodė, kad net per tokį trumpą laiką galima patirti išties daug ir tuo pačiu įmanoma ilgam užsitarnauti atminimą jį mačiusių ir pažinojusių tarpe.

Į „Kaivanos“ veterinarijos kliniką šis mielas graužikas atvyko kartu su netikėta ir liūdna žinute. Kadangi sirgo viena akytė, šeimininkas nutarė jį užmigdyti. Klinikos veterinarijos gydytojai atliko reikiamą apžiūrą ir suprato, kad akytės išgelbėti jau neįmanoma, tačiau įvertinę, kad gyvūnėlis jaunas ir energingas, nutarė jį pasilikti. Ilgainiui Čiakas tapo tikru gražuoliu: akytės vieta išdžiūvo ir apaugo kailiuku, o tuo tarpu naujasis pacientas su kiekviena diena ėmė demonstruoti savo neeilinį temperamentą. Geriausiai galėsite jį įvertinti žemiau esančiose nuotraukose, kuriose jis kaip lygus su lygiu šėlsta kartu su kitais, „didžiaisiais“ klinikos pacientais. Labai drąsiai Džiungarijos žiurkėnas elgdavosi su katėmis, t.y. nepaisydamas jokių autoritetų galėdavo grybštelti joms už kojos ar kitaip demonstruoti savo neatremiamą meilumą. Už tokį bebaimį išdykavimą jis ir buvo pramintas Čiaku. Tiesa, vėliau paaiškėjo, kad tai mergytė, tačiau „Kaivanos“ klinikos nerašytos taisyklės neleidžia keisti vardo, todėl toks ir liko. Vėliau jį priglaudė veterinarijos gydytoja Inga Jančiūnaitė, pas kurią – dėmesio! – Čiakutis išgyveno 3 metus ir 3 mėnesius, tikriausiai rekordinį amžių tokiems gyvūnėliams. Čiako pavyzdys neabejotinai rodo, kad nepaisant menkų negalavimų ar ligų, kiekvienas gyvūnas turi tokias savybes, kurios yra nepalyginamai vertingesnės už bet kokius fizinius trūkumus ir gali praskaidrinti kiekvieno šeimininko kasdienybę.

Vienaakio Džiungarijos žiurkėno Čiako istorija

Čiakas pietauja.

Vienaakio Džiungarijos žiurkėno Čiako istorija

Čiakas išdykauja su klinikos pacientu.

Vienaakio Džiungarijos žiurkėno Čiako istorija

Ne taip greitai atsikratysi Čiaku!

Džiungarijos nykštukiniai žiurkėnai (Phodopus sungorus) yra viena mažiausių žiurkėnų rūšių, kilusi iš Džiungarijos regiono Kinijoje. Šie graužikai yra maždaug du kartus mažesni už labiau žinomus ir paplitusius Sirijos žiurkėnus. ir sveria mažiau nei 50 g. Leidžiasi imami į rankas, mažiau kandžiojasi nei kitos graužikų rūšys.

Namų sąlygomis Džiungarijos žiurkėnai gali išgyventi apie 3 metus. Gyvenimo trukmė labai priklauso nuo priežiūros, maitinimo, kitų faktorių. Tuo tarpu natūralioje aplinkoje Džiungarijos žiūrkėnai gyvena maždaug vienerius metus. Apsisaugodami nuo kitų gyvūnų, žiemą keičia kailiuko spalvą į baltą.

Džiungarijos žiurkėnai labai tinka auginti namuose, kadangi nėra kaprizingi, gali augti vieni ir pripažįsta savo šeimininką. Jie ypač tinka dovanoti vaikams, tuo pačiu mokant juos dėmesio, atsakomybės ir kitų svarbių ugdymui dalykų, kuriuos jie patirs besirūpindami savo augintiniu.

 

Karolis Vainalavičius
karolisvainalavicius@gmail.com

Klinikos vadovas