Gyvūnų akių ligos
1456
post-template-default,single,single-post,postid-1456,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Gyvūnų akių ligos

Gyvūnų akių ligos

Dažniausiai pasitaikantys akių ligų požymiai, dėl kurių gyvūnų savininkai kreipiasi į veterinarijos kliniką, yra ašarojimas, šviesos vengimas, pažeistos akies primerkimas arba trynimas. Didžioji dalis šių problemų yra susiję su patirtomis traumomis, alergijomis ar virusinėmis ligomis.

Padidintą ašarojimą taip pat sukeltia akių kojunktyvitas – voko gleivinės uždegimas. Šią ligą gali išprovokuoti reakcija į įvairius aplinkos dirgiklius ir alergenus: šampūnus, maistą, dulkes ar į akį patekusio smėlio bei žemių daleles. Jeigu ašaros yra pūlingos, tuomet galima įtarti bakterinę infekciją. Tuo tarpu katėms šis simptomas būdingas esant virusinei ligai.

Ragenos pažeidimai bei opos dažniausiai yra traumų, augintiniams įsidūrus ar susipešus su kitais gyvūnais, pasekmė. Ypač pavojingi yra kačių įdrėskimai. Laiku pastebėjus šiuos akių negalavimus ir suteikus reikiamą pagalbą, ragenos opas galima sėkmingau gydyti. Priešingu atveju kyla grėsmė augintinio regėjimui.

Daugiau informacijos apie tai, kaip atpažinti pirmuosius gyvūnų akių ligų požymius, kaip į juos tinkamai reaguoti ir kokias profilaktines priemones taikyti namuose, sužinosite specialiai šiai temai paruoštame mokomajame video filme. Apie akių ligas pasakoja gydytoja – veterinarė Urtė Liaudanskaitė.

Karolis Vainalavičius
karolisvainalavicius@gmail.com

Klinikos vadovas